top of page

Як вибрати "правильний" кондиціонерОдним із головних завдань кондиціонера є підтримання в будинку температурного режиму, комфортного для його мешканців. І він справляється з цим завданням ідеально, забезпечуючи комфортний мікроклімат у приміщенні і в літню спеку, і в морозні зимові дні.

Але мало хто знає, що кондиціонер - це не лише прилад для контролю клімату, а ще і прекрасний очищувач повітря. Більшість сучасних систем кондиціонування обладнані ефективними фільтрами, які забирають з повітря найменші частинки пилу, алергени, що часто є причиною зниження імунітету та різних захворювань.

Додатковий комфорт забезпечує наявність функції озонування. Під дією озону повітря в приміщенні стає чистим і свіжим, видаляються неприємні запахи.

Крім того, ставши власником кондиціонера, обладнаного тепловим насосом, Ви восени та навесні, а також не дуже морозними зимовими днями зможете обігрівати свою оселю і не бути залежним від центрального опалення.

Обігрів кондиціонером - це вигідно. Доки тепловентилятор або інший електрообігрівач виробить 1кВт енергії, кондиціонер з функцією "тепло-холод" виробить 3-5 кВт, а отже і витрати на електроенергію зменшаться майже в 3 рази.

Сучасні спліт-системи дозволяють регулювати напрямок повітряного потоку як по горизонталі, так і по вертикалі. Це дозволяє спрямовувати холодний струмінь повітря під стелею, створюючи ефект холодного душу і запобігаючи застудам. І навпаки, теплий струмінь повітря можна спрямувати по підлозі для швидкого прогріву приміщення.


Вплив на вологість повітря

Охолоджуючи повітря, трубки контуру кондиціонера конденсують на собі вологу. В сучасних кондиціонерах конденсована волога через дренажну трубку виводиться на вулицю, або за допомогою насосу – в каналізацію. Деякі продавці кондиціонерів виставляють цю властивість як перевагу, але це не завжди так. Пересушене повітря може викликати головний біль, погано впливає на кімнатні рослини. Цей фактор треба обов'язково враховувати при установці кондиціонера і за необхідності використовувати зволожувач повітря.


Рівень шуму кондиціонера

При покупці кондиціонера обов'язково перевірте його рівень шуму під час роботи. Від цього буде залежати Ваш комфорт в майбутньому. Найменш шумними рахуються інверторні спліт-системи. Рівень шуму внутрішніх блоків спліт-систем починається з 19 дБ і найчастіше не перевищує 30 дБ (для порівняння шепіт людини дорівнює 20 дБ).


Як розрахувати потужність кондиціонера

При виборі кондиціонера необхідно враховувати площу приміщення, висоту стелі, кількість і орієнтацію вікон відносно сторін світу, кількість людей, які будуть знаходитись у приміщенні. Так, наприклад, при орієнтуванні вікон кімнати на південь варто зупинитися на більш потужній моделі.

Приблизний розрахунок потужності кондиціонера Ви можете здійснити самостійно. На кожні 10 м2 приміщення необхідно близько 1 кВт потужності кондиціонера (при висоті стелі до 3 м). По 100 Вт треба додати на кожну людину, яка проживає в квартирі чи в будинку. По 200 Вт на побутову техніку, якою найчастіше користуєтесь. І не менше 700 Вт на кухонну плиту та 500 Вт на холодильник. Якщо кімната знаходиться на сонячній стороні, то це теж служить фактором збільшення потужності системи кондиціонування.

Для полегшення вибору придумали спеціальне маркування, яке відображає співвідношення потужності і габаритів, - Британську Теплову Одиницю, вимірюється в БТО/год (BTU/hr).

  • Кондиціонер 7 за своїми показниками підходить для приміщення площею 12-18 м2. Це розмір невеликого офісного приміщення або окремої кімнати в житловому будинку.

  • Кондиціонер 9 підійде для середніх за площею кімнат в квартирах, а також будь-яких приміщень, площа яких не перевищує 25 м2.

  • Кондиціонер 12 має більшу потужність, тому його можна використовувати в приватних будинках або квартирах з площею кімнат до 35 м2.

  • Кондиціонер 18 досить великогабаритний і потужний, щоб обслуговувати великі квартири, котеджі з площею кімнат до 50 м2.

  • Кондиціонер 24 може обслуговувати велику площу - до 70 м2.

При виборі кондиціонера також потрібно враховувати наявність так званого запасу міцності, підбираючи модель таким чином, щоб пристрій не працював постійно на повну потужність, оскільки такі умови експлуатації швидко виведуть його з ладу.


Найкращий час для придбання кондиціонера - зима. В цей час року і вибір більший, а ціни нижчі і на обладнання, і на монтаж. Якщо Ви робите ремонт, кондиціонер краще встановити до проведення малярних робіт в приміщенні, щоб усі комунікації заховати в стіну. Ретельно продумайте розташування зовнішнього блоку кондиціонера, пам'ятаючи, що для подальшого обслуговування необхідно забезпечити доступ до апарату. Внутрішній блок краще не розміщувати напроти місць, де Ви постійно перебуваєте, інакше є ризик застудитися. Зазвичай внутрішній блок кондиціонера монтують не ближче ніж за 20 см до стелі та не ближче ніж за 15 см до сусідньої стіни. Заздалегідь обговоріть з монтажниками, куди вони збираються вивести дренажний трубопровід, краще це зробити в каналізаційну систему.Кондиціонер для спальні і дитячої кімнати повинен бути максимально тихим і мати фільтри тонкої очистки повітря від пилу і алергенів.

Для вітальні в першу чергу зверніть увагу на потужнішу модель, особливо якщо Ви часто приймаєте гостей. Також, якщо хтось з домашніх палить, бажано, щоб кондиціонер мав функцію видалення запахів.

Для кухні можна обирати просту і недорогу спліт-систему. Головне, щоб вона мала фільтри грубої очистки, які можна було б легко зняти і почистити.

Пам'ятайте, що якісний кондиціонер буде служити в два рази довше, тому вибирайте спліт-систему ретельно і довіряйте монтаж лише професіоналам.


А Ви ще залежите від погоди за вікном?

Телефонуйте (067) 42-86-556, і наші спеціалісти допоможуть Вам підібрати кондиціонер в залежності від параметрів Вашої оселі та змонтувати його якісно і оперативно.

Створіть свій власний клімат! І нехай спека зачекає!

Comentarios


bottom of page