top of page

Зволожувач повітря: критерії виборуСухе повітря в квартирах негативно впливає на нас, наших дітей, кімнатні рослини, домашніх тварин. Пил не осідає на поверхнях, а постійно кружляє в сухому повітрі, викликаючи алергічні захворювання. Сухе повітря витягує вологу з організму, погіршує стан шкіри і загальне самопочуття.

Для людини комфортний рівень вологості становить від 40% до 60%, для маленьких дітей - від 50% до 60%. Якщо рівень вологості в квартирі 30% і нижче, Вам обов'язково потрібен зволожувач повітря.

На низьку вологість може вказати постійно наелектризована шерсть домашніх тварин та волосся, сухість шкіри, постійне пересихання слизових оболонок. Але при виборі обов'язково враховуйте площу приміщення. Адже надлишок вологості нічим не кращий за її недостачу: сприяє розповсюдженню цвілості на стінах і робить організм людини чутливим до перепаду температур.

Правильно підібраний зволожувач повітря покращить самопочуття в опалювальний сезон. Завдяки зволоженню слизової оболонки носа посилить захист від вірусів і алергенів. Допоможе перевести сухий кашель у вологий і прискорить одужання.

Найкраще розміщувати зволожувач повітря неподалік від опалювальних приладів та батарей. Але ні в якому разі не можна спрямовувати струмінь пари на меблі, рослини чи стіни.


Парові зволожувачі повітря

Парові зволожувачі працюють по принципу випаровування молекул води при нагріванні. Вони відрізняються надзвичайно високою продуктивністю і дають змогу швидко підняти вологість в приміщенні вище 60%. Не потребують заміни фільтрів і високоякісної води, гарячий пар завжди буде стерильним. Можуть використовуватись для проведення парових інгаляцій.

Недоліками даного типу зволожувачів є високе споживання електроенергії, відсутність гідростату, з допомогою якого можна було би контролювати рівень вологості, ризик опіків для маленьких дітей.

Ультразвукові зволожувачі повітря

Найбільш популярний на даний час тип зволожувача. Наявність гідростату дозволяє регулювати рівень вологості для кожного конкретного приміщення. В основу роботи ультразвукового зволожувача покладено вібрацію спеціальної керамічної мембрани, яка "вибиває" з води холодний пар.

Переваги:

 • Низький рівень шуму.

 • Низьке споживання електроенергії.

 • Компактні розміри.

 • Можливість спрямувати струмінь пари за рахунок зміни положення розпилювача.

 • Зволожувач автоматично відключається, коли вода закінчується або при перевертанні.

 • Наявність гідростату.

Недоліки:

 • Необхідно замінювати фільтри кожних 3-6 місяців. Або ж використовувати дистильовану воду.

 • Занадто жорстка вода призведе до швидкого зношування фільтрів і білого нальоту на меблях і кімнатних рослинах.

Деякі моделі мають вбудований гігрометр, який автоматично вимірює вологість в приміщенні і відключає зволожувач при досягненні заданого значення. Також стають популярними моделі з функцією "Теплий пар", яка дозволяє знищувати мікроби в бачку зволожувача.


Традиційні зволожувачі повітря

Робота традиційного зволожувача основана на принципі "холодного випаровування". Залита в бачок вода автоматично подається на елементи випаровувача. Вентилятор засмоктує сухе повітря з кімнати і подає на випаровувач, де воно зволожується.

Переваги:

 • Невисоке споживання електроенергії.

 • Низький рівень шуму вентилятора.

 • Нема необхідності в гідростаті, саморегулюється.

 • Візуальна відсутність пари, що не привертає увагу маленьких дітей.

Недоліки:

 • Заміна зволожуючих фільтрів кожних 2-3 місяці.

 • Неможливо підвищити вологість більше 60%.

 • Вентилятор продовжує працювати навіть після закінчення води в бачку.

Мийки повітря


Мийка повітря об'єднує в собі 2 функції: очистки і зволоження повітря. Повітря в мийці проганяється через воду, в якій обертаються спеціальні пластини. Це забезпечує очищення повітря від більшості алергенів, запахів, диму, шерсті і пилку рослин. Сухе повітря насичується вологою і одночасно очищується від пилу. Завдяки вбудованому іонізатору часточки пилу притягуються до поверхні дисків, а потім змиваються водою в піддон.

Знезаражування води в піддоні забезпечує антибактеріальна система з іонами срібла.

Мийки повітря не потребують заміни фільтрів, догляд передбачає лише регулярне промивання піддона. Мають низький рівень енергоспоживання і довгий строк служби.

Якщо Ви або Ваші близькі маєте схильність до алергії і бажаєте підвищити рівень вологості в квартирі, мийка повітря буде довготривалим вкладенням у Ваше здоров'я.


Comments


bottom of page